nieuws

Dutch Beer Challenge: alle winnende bieren op een rij

Café 17

In Rotterdam werd woensdag 22 maart de derde editie van de ‘Dutch Beer Challenge’ georganiseerd. In totaal 83 Nederlandse brouwerijen hebben gezamenlijk 297 verschillende bieren ingestuurd om deel te nemen aan deze Nederlandse bierwedstrijd.  Tijdens de prijsuitreiking in het Hulstkamp-gebouw in Rotterdam op 5 april werden de 56 winnende bieren bekend gemaakt.

Dutch Beer Challenge: alle winnende bieren op een rij

In totaal zijn er 17 gouden, 17 zilveren en 22 bronzen bieren uitverkozen. Grote winnaars zijn Jopen met 6 medailles, Kompaan met 5 medailles en Bird Brewery, Uiltje Brewing Company en Brouwerij ‘t IJ, allen met 3 medailles. Net als vorig jaar, na de tweede editie van de Dutch Beer Challenge, zijn er ook dit jaar naast de grote brouwerijen veel kleinere craftbrewers die in de prijzen zijn gevallen, zoals Brouwerij Noordt, Van Moll Eindhoven, Brouwerij De Natte Gijt en Brouwerij Maximus.

Verschillende bieren

32 Nederlandse onafhankelijke bierexperts en -keurmeesters en internationale specialisten hebben de 297 ingezonden Nederlandse bieren in Arminius Congres- en Debatcentrum te Rotterdam blind geproefd in 21 verschillende biercategorieën, zoals pils, saison, licht en zwaar blond, pale ale, IPA, licht en zwaar donker, bock en dubbelbock, stout/porter, gerstewijn, witbier en weizen, fruitbieren en kuytbier.

Lees ook: De vijf biertrends van 2017

Beste Bier van Nederland

Slijterijketen Mitra heeft zich als hoofdsponsor verbonden aan de Dutch Beer Challenge. De uit te reiken Nederlandse Bierprijzen zullen dan ook de naam van Bieren Dutch Beer Challenge 2017Mitra dragen. De Mitra Award ‘Het Beste Bier van Nederland 2017’ zal bekend gemaakt worden tijdens het openingsfestival van de Week van het Nederlandse Bier op 11 mei 2017 in Den Haag.

Alle winnaars van 2017:

Categorie Blond: Pils
Gold Chateau Neubourg (Netherlands) Brewed by Gulpener Bierbrouwerij
Silver Brouwers Pilsener (Netherlands) Owned by Albert Heijn
Bronze Alfa Edel Pils (Netherlands) Brewed by Alfa Brouwerij.

Categorie Blond: Saison
Silver Datisandere Koekoek (Netherlands) Owned by Bird Brewery
Bronze Hoop Waterwolf (Netherlands) Brewed by Brouwerij Hoop
Bronze Thierry Sauvage (Netherlands) Brewed by Kompaan

Categorie Blond: Licht blond
Gold Noordtsingle (Netherlands) Brewed by Brouwerij Noordt
Silver Lamme Goedzak (Netherlands) Brewed by Scheldebrouwerij
Bronze Bondgenoot (Netherlands) Brewed by Kompaan

Categorie Blond: Blond-/Meibock
Gold Jopen Lentebier (Netherlands) Brewed by Jopenkerk B.V.
Silver ReuZ Lentebock (Netherlands) Owned by Reuzenbieren BV
Silver Toewijding (Netherlands) Owned by Van Moll Eindhoven BV

Categorie Blond: Zwaar blond
Gold Thai Thai (Netherlands) Brewed by Oedipus Brewing
Silver Pinksterdrie (Netherlands) Owned by Brouwerij 1573
Bronze DAVO Tripel (Netherlands) Owned by DAVO Bieren

Categorie Amber Ale: Pale ale/Speciale Belge
Gold Texels Skuumkoppe (Netherlands) Brewed by texelse Bierbrouwerij BV
Silver Hop & Liefde (Netherlands) Brewed by Brouwerij De Molen
Bronze Flink (Netherlands) Brewed by Brouwerij ‘t IJ

Categorie Amber Ale: IPA
Silver De Rumoerige Roodborst (Netherlands) Owned by Bird Brewery
Silver Jopen Hop Zij Met Ons (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV
Bronze Hop met de Gijt (Netherlands) Owned by Brouwerij de Natte Gijt
Bronze Joey Greenhorn (Netherlands) Brewed by Kompaan

Categorie Amber Ale: Double/Imperial IPA
Gold Ciel Bleu Double IPA (Netherlands) Brewed by Brouwerij ‘t IJ
Bronze Big fat double 5 IPA (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company

Categorie Donker: Licht Donker
Gold Gouverneur Dubbel (Netherlands) Brewed by Lindeboom Bierbrouwerij BV
Gold Het Dubbel Bier Vandeoirsprong (Netherlands) Brewed by Brouwerij Vandeoirsprong
Bronze Hertog Jan Dubbel (Netherlands) Brewed by Hertog Jan

Categorie Donker: Bock/Dubbelbock
Gold Jopen 4 Granen Bokbier (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV
Silver St. Christoffel Bock (Netherlands) Owned by Speciaalbierbrouwerij St. Christoffel
Bronze Brand Dubbel Bock (Netherlands) Brewed by Brand Bierbrouwerij BV

Categorie Donker: Dark/Black IPA
Bronze Sir Turnaround (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company

Categorie Donker: Stout/Porter
Gold Bloedbroeder (Netherlands) Brewed by Kompaan
Silver Duits & Lauret Winterstout (Netherlands) Brewed by Brouwerij Duits & Lauret
Silver Vrijbuiter (Netherlands) Brewed by Kompaan
Bronze All Black (Netherlands) Owned by Stanislaus Brewskovitch Craft Beer

Categorie Donker: Zwaar donker
Gold Sgt. Nightvision (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company
Silver ReuZ Winterbier (Netherlands) Owned by Reuzenbieren BV
Bronze 150 Watt (Netherlands) Brewed by Stadsbrouwerij Eindhoven BV

Categorie Donker: Gerstewijn (Barley Wine)
Gold Bronckhorster HOP into WINTER (Netherlands) Brewed by Bronckhorster Brewing Company
Silver Zware Hufter (Netherlands) Brewed by Brouwerij Dampegheest
Bronze Zuster Agatha (Netherlands) Owned by Muifelbrouwerij

Categorie Tarwe-/Granenbier: Kuit/Koyt/Kuyt
Bronze Elser (Netherlands) Brewed by De Naeckte Brouwers

Categorie Tarwe-/Granenbier: Witbier
Gold Jopen Adriaan (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV
Silver Lowlander White Ale (Netherlands) Owned by Lowlander Beer Co
Bronze IJwit (Netherlands) Owned by Brouwerij ‘t IJ

Categorie Tarwe-/Granenbier: Weizen
Bronze Witte Maas (Netherlands) Owned by District 010

Categorie Innovatie/speciaa : Fruit
Bronze Lindeboom Kersen Radler (Netherlands) Brewed by Lindeboom Bierbrouwerij BV

Categorie Innovatie/speciaal: Houtgelagerd
Gold Krachthout (Netherlands) Brewed by Brouwerij Breugem
Silver Jopen Zwarte Ziel (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV
Bronze Pelgrim Armada Mortlach B.A. (Netherlands) Brewed by Brouwerij De Pelgrim

Categorie Innovatie/speciaal: Rook
Gold Duits & Lauret Houtgerijpte Rook Dubbelbock (Netherlands) Brewed by Brouwerij Duits&Lauret
Silver Othmar Rauch (Netherlands) Brewed by Ootmarsummer Bierbrouwerij Heupink & Co
Bronze Jopen Onheilsprofeet (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

Categorie Innovatie/speciaal: Speciaal
Gold Crystal Meth Sour Brewed by Brouwerij Maximus BV
Gold De Vagebond Vienna (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij Maallust BV
Bronze Datsmaaktnaar Meerkoet (Netherlands) Brewed by Bird Brewery

Reageer op dit artikel
Lees voordat u gaat reageren de spelregels