nieuws

Veneca hekelt ‘regelgeving-obesitas’ overheid

Catering

De contractcateraars staan onder grote druk. Onder meer vanwege files, hoge grondstofprijzen en steeds meer regelgeving. Tegen dat laatste trekt branchevereniging Veneca samen met werkgeversorganisatie VNO-NCW nu ten strijde. Dat zei Veneca-voorzitter Hans Rijnierse tijdens de uitreiking van het jaarverslag.

Veneca hekelt ‘regelgeving-obesitas’ overheid

Niet geheel onlogisch ontving VNO-NCW-voorzitter Bernard Wientjes (op de foto links) in het Scheveningse Kurhaus dan ook het Veneca-jaarverslag 2007. Uit handen van voorzitter Hans Rijnierse, tot een jaar geleden lange tijd bestuurder van VNO-NCW (West). De brancheorganisatie, die werk biedt aan bijna 20.000 mensen en een omzet heeft van 1,2 miljard, stond het jaar 2007 in het teken van vitaliteit.

Rijnierse: ‘Vitaliteit staat voor Veneca niet alleen voor gezondheid. Veneca heeft in 2007 ook sterk ingezet op vitaliteit van bedrijfsvoering en de financiële versterking van de branche. Onze leden staan onder grote druk door onder andere: files, stijgende grondstofprijzen en steeds meer regelgeving. De overheid propagandeert verlaging van de administratieve lasten, maar ook in 2007, is ondanks alles, de regelgeving verder toegenomen. Samen met VNO-NCW trekt Veneca hier tegen ten strijde.’

Maatschappelijke verantwoordelijkheid

Volgens de Veneca staan de leden en werknemers midden in de maatschappij. ‘In 2007 namen de leden hun maatschappelijke verantwoordelijkheid door in te zetten op Overgewicht, Biologisch en Duurzaam. De Veneca-leden lopen met 30% groei voorop bij het afzetten van biologische producten. Retail en Horeca laten zij ver achter zich.’

Duurzaam

Deelname aan het Ik Kies Bewust logo helpt gasten om een bewuste keuze te maken op Veneca-locaties en samen met VNO-NCW wordt het begrip Duurzaam in breder perspectief geplaatst, meldt de branchevereniging. Rijnierse: ‘ Duurzaam is een lastig begrip. Wij moeten dat nauwgezet vormgeven en criteria ontwikkelen, zodat we bijdragen aan de vitale wereld voor ons en onze kinderen. Werkgevers, overheid en werknemers moeten daarom de handen ineen slaan.’

Nieuwe diensten

In 2008 staat de contractcateringbranche wederom voor grote uitdagingen. De Veneca noemt onder meer ‘het garanderen van voedselveiligheid onder de nieuwe wetgeving of het vinden van branchevriendelijke oplossingen voor het fileprobleem’. Rijnierse: ‘Veneca trekt veelvuldig op met VNO-NCW. Het stimuleren van thuiswerken en flexibele werktijden waarop VNO-NCW inzet, met het oog op het verminderen van het fileleed, vormen een creatieve uitdaging voor onze leden. Minder mensen op kantoor betekent minder mensen in onze bedrijfsrestaurants. We moeten dus nadenken over nieuwe diensten en producten.’

(Foto: Kobalt Fotografie)

Reageer op dit artikel