nieuws

FNV adviseert leden nee te zeggen tegen eindbod KHN

Horeca

De FNV Horecabond is zwaar teleurgesteld over het vastlopen van de onderhandelingen over een nieuwe cao. De vakbond legt een negatief advies neer bij haar de leden en gaat er vanuit dat de leden het eindbod van KHN daarmee afwijzen. Dat laat woordvoerster Petra Ramakers van de FNV vanochtend weten.

Ramakers: ‘Alle partijen gaan nu naar de achterban met de informatie dat de onderhandelingen zijn stukgelopen. Wij gaan onze leden informeren en leggen een negatief advies voor aan onze leden. Op 7 juni komt de cao-commissie bij elkaar om het standpunt te bepalen. Ik wil daar niet op vooruit lopen, maar de kans is erg klein dat er een cao komt.’

De FNV Horecabond weerlegt de beschuldigingen van KHN dat de vakbond niets heeft toegegeven in het onderhandelingsproces afgelopen maanden. Ramakers: ‘FNV heeft wel degelijk toegegeven op bepaalde punten. KHN heeft starheid getoond in de onderhandelingen en daarmee het proces gedwarsboomd. In het verleden is er uiteindelijk altijd nog een cao gekomen, maar die kans lijkt nu wel erg klein.’

Reageer op dit artikel