nieuws

Alle winnaars Dutch Beer Challenge 2016

Café

72 Nederlandse brouwerijen stuurden samen 239 bieren om te proeven naar de Dutch Beer Challenge. De tweede editie van deze wedstrijd vond plaats op woensdag 23 maart in Rotterdam. 61 bieren wonnen een prijs.

Alle winnaars Dutch Beer Challenge 2016

De prijsuitreiking vond plaats bij tweesterrenrestaurant Parkheuvel van Erik van Loo. De ‘overall’ prijs ‘Het Beste Bier van Nederland 2016’ wordt echter pas op 19 mei bekend, tijdens het openingsfestival van de Week van het Nederlandse Bier in Den Haag.

In totaal zijn er 20 gouden, 19 zilveren en 22 bronzen bieren uitverkozen. Grote winnaars zijn Jopen met 7 medailles, Hertog Jan en de Texelse Bierbrouwerij (beide 4 medailles) en La Trappe/De Koningshoeven, Duits&Lauret, Brouwerij ’t Uiltje, Morebeer, Brouwerij Maallust en Brouwerij Noordt (alle zes 3 medailles).

Net als vorig jaar, na de eerste editie van de Dutch Beer Challenge, zijn er ook dit jaar naast de grote brouwerijen veel kleine craftbrewers die in de prijzen zijn gevallen, zoals Reuzenbieren, Bruut Bier, Brouwerij De Natte Gijt, Brouwerij Breugem.

28 Nederlandse onafhankelijke bierexperts en -keurmeesters en internationale specialisten hebben de 239 ingezonden Nederlandse bieren in Arminus Congres- en Debatcentrum te Rotterdam blind geproefd in ca. 20 verschillende biercategorieën,

Alle winnaars Dutch Beer Challenge 2016:

Categorie Blond : Pils
Gold Chateau Neubourg (Netherlands) Brewed by Gulpener Bierbrouwerij
Silver Brand UP (Netherlands) Brewed by Brand bierbrouwerij
Bronze Lindeboom Pilsener (Netherlands) Brewed by Lindeboom Bierbrouwerij B.V.

Categorie Blond : Saison
Silver Maximus Saison 5 (Netherlands) Brewed by brouwerij Maximus
Bronze Wittekop (Netherlands) Brewed by Brouwerijbelgica.nl

Categorie Blond : Licht blond
Silver Texels Goudkoppe (Netherlands) Brewed by Texelse Bierbrouwerij BV
Bronze La Trappe Blond (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij De Koningshoeven

Categorie Blond : Blond-/Meibock
Gold ReuZ Lentebock (Netherlands) Brewed by Reuzenbieren B.V.
Silver Texels Springtij (Netherlands) Brewed by Texelse Bierbrouwerij BV
Bronze De Weldoener Blond (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij Maallust

Categorie Blond : Zwaar blond
Gold Gajes (Netherlands) Brewed by Bruut Bier
Silver Brand Zwaar Blond (Netherlands) Brewed by Brand bierbrouwerij
Bronze Duits & Lauret Extra Blond (Netherlands) Brewed by Duits & Lauret

Categorie Amber Ale : Pale ale/Speciale Belge
Gold Hertog Jan Karakter (Netherlands) Brewed by Hertog Jan Brouwerij
Silver Tempelbier (Netherlands) Brewed by Morebeer Brewing
Bronze Jopen Jacobus RPA (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij

Categorie Amber Ale : IPA
Gold Jopen Mooie Nel IPA – North Sea IPA (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij
Silver Jopen Hop Zij Met Ons (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij
Bronze Hop met de Gijt (Netherlands) Brewed by Brouwerij de Natte Gijt

Categorie Amber Ale : Double/Imperial IPA
Gold Big Fat Double 5 IPA (Netherlands) Brewed by Brouwerij het Uiltje
Bronze Bald Eagle (Netherlands) Brewed by Morebeer Brewing
Bronze Walhalla Shakti Double IPA 8,8% (Netherlands) Brewed by Walhalla Craft Beer

Categorie Donker : Licht Donker
Gold Hertog Jan Dubbel (Netherlands) Brewed by Hertog Jan Brouwerij
Silver La Trappe Dubbel (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij De Koningshoeven
Bronze Texels Dubbel (Netherlands) Brewed by Texelse Bierbrouwerij BV

Categorie Donker : Bock/Dubbelbock
Gold De Landloper Bock (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij Maallust
Gold Ezelenbok (Netherlands) Brewed by SNAB Bierbrouwers
Bronze Hertog Jan Bockbier (Netherlands) Brewed by Hertog Jan Brouwerij

Categorie Donker : Dark/Black IPA
Gold ReuZ Black IPA (Netherlands) Brewed by Reuzenbieren B.V.
Gold Saens Dark IPA (Netherlands) Brewed by Brouwerij Breugem
Silver Black IPA (Netherlands) Brewed by Brouwerij Noordt
Bronze Black IPA (Netherlands) Brewed by vandeStreek bier

Categorie Donker : Stout/Porter
Gold Duits& Lauret Winterstout (Netherlands) Brewed by Duits & Lauret
Gold Jopen Extra Stout (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij
Silver Export Porter 1750 (Netherlands) Brewed by Brouwerij Kees
Silver Praght Extra Stout (Netherlands) Brewed by Brouwerij Praght

Categorie Donker : Zwaar donker
Gold Okshoofd (Netherlands) Brewed by SNAB Bierbrouwers
Silver Struis (Netherlands) Brewed by Brouwerij Het IJ
Bronze Sancti Adalberti Pastorale (Netherlands) Brewed by brouwerij Egmond bv
Bronze Texels Stormbock (Netherlands) Brewed by Texelse Bierbrouwerij BV

Categorie Donker : Gerstewijn (Barley Wine)
Gold Jopen Lervig Don’t tRYE this @ home (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij
Silver Hertog Jan Grand Prestige (Netherlands) Brewed by Hertog Jan Brouwerij
Bronze Oh Buurman wat doet u nu? (Netherlands) Brewed by Brouwerij het Uiltje

Categorie Tarwe-/Granenbier : Kuit/Koyt/Kuyt
Gold Elser (Netherlands) Brewed by De Naeckte Brouwers
Bronze Wijkse Dikke (Netherlands) Brewed by cooperatieve stadbrouwerij De Dikke

Categorie Tarwe-/Granenbier : Witbier
Silver La Trappe Witte Trappist (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij De Koningshoeven
Bronze Jopen Adriaan (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij

Categorie Tarwe-/Granenbier : Weizen
Silver De Kolonist Weizen (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij Maallust
Bronze Noordt Weizen (Netherlands) Brewed by Brouwerij Noordt

Categorie Innovatie/speciaal : Fruit
Bronze Raspberry Tart (Netherlands) Brewed by Oersoep

Categorie Innovatie/speciaal : Houtgelagerd
Gold Pelgrim Mastodont Wild Turkey B.A. (Netherlands) Brewed by Stadsbrouwerij De Pelgrim
Silver Zuster Agatha Houtgerijpt (Netherlands) Brewed by Muifelbrouwerij
Bronze Sequence series: Peat Smoke – Highland edition (Netherlands) Brewed by Brouwerij het Uiltje

Categorie Innovatie/speciaal : Rook
Gold ALTernative (Netherlands) Brewed by Bronckhorster Brewing Company
Silver Jopen Oost Indie Porter (Netherlands) Brewed by Jopenkerk Bierbrouwerij
Bronze Duits & Lauret Houtgerijpte Rook Dubbelbock (Netherlands) Brewed by Duits & Lauret

Categorie Innovatie/speciaal : Speciaal
Gold 400 Volt ‘Vanille (Netherlands) Brewed by Stadsbrouwerij Eindhoven 100 Watt
Gold Maple Coffee Porter (Netherlands) Brewed by Brouwerij Hommeles
Silver Mikkie = Cattivella (Netherlands) Brewed by Morebeer Brewing
Silver Yellow Moon Exclusive Blond (Netherlands) Brewed by Eastgreen Craft Beer Brewery
Bronze India Pale American Lager (Netherlands) Brewed by Brouwerij Noordt

Reageer op dit artikel

Gerelateerde tags

Lees voordat u gaat reageren de spelregels