nieuws

KHN meldt principeakkoord cao met vakbonden

Horeca

De kans is groot dat er per 1 juli eindelijk een cao is voor de horecabranche. Dat meldt Koninklijk Horeca Nederland (KHN). De branchevereniging heeft een principeakkoord met de vakbonden bereikt over nieuwe arbeidsvoorwaarden.

KHN meldt principeakkoord cao met vakbonden

De nieuwe cao loopt van 1 juli 2005 tot en met 31 maart 2008. Er is ruimte gevonden voor trapsgewijze loonsverhoging, zo meldt KHN in een persschrijven. Werknemers die al vanaf 31 december 2004 bij dezelfde werkgever in dienst zijn, ontvangen per 1 oktober een verhoging van 1,25 procent. Werknemers waarvan het cao-eindloon nog niet bereikt is, ontvangen per 1 juli 2006 en 1 juli 2007 nogmaals 1 procent verhoging. Dit geldt niet voor de werknemers die volgens de cao worden uitgebaald volgens het wettelijk minimumloon.

De vakbonden FNV Horecabond, CNV Bedrijvenbond en De Unie reageren verschillend op het bericht. De Unie laat in een schrijven weten het principeakkoord positief voor te leggen aan de leden. FNV Horecabond vindt bij monde van woordvoerder Petra Ramakers dat het akkoord geen verbetering is ten opzichte van het eerder gepresenteerde bod. Hierop stemden de leden massaal ‘nee’. Ramaker: ‘Onze onderhandelaars gaan met een negatief advies over het principeakkoord naar onze cao-commissie. Maar als het zo is dat er één van de vakbonden ja zegt, dan is er daadwerkelijk een nieuwe cao.’

Woordvoerder Jan Immerzeel van CNV Bedrijvenbond vindt de suggestie van KHN, dat er per 1 juli 2005 een nieuwe cao is, voorbarig. ‘Er is geen principeakkoord, wel een eindbod. We leggen het bod voor aan onze leden. Dat gebeurt volgende week. We hebben niet eerder een peiling gehouden onder onze leden over dit onderwerp, dus ik weet niet of onze leden positief reageren op het eindbod.’

Reageer op dit artikel