Onlineveilingmeester.nl organiseert daarom vier online veilingen met distilleerderijmachines, bedrijfsinventaris en een opvallende selectie verzamel- en museale objecten.
Hooghoudt begon in 1888 in een kelder aan de Oosterstraat in het centrum van Groningen, waar Hero Jan en Grietje Hooghoudt experimenteerden met likeuren en regionale dranken. Wat startte als een kleine likeurstokerij groeide uit tot een iconisch Gronings merk dat generaties lang verbonden was met de stad en haar borrelcultuur.
Hooghoudt veiling

De veilingen geven een ongebruikelijk compleet beeld van het functioneren van een distilleerderij: van productielijn en technische installaties tot magazijn, meubilair, transportmiddelen en bijzondere objecten die door de jaren heen zijn bewaard.
Vanwege het grote aantal kavels en de diversiteit is het aanbod opgesplitst in vier afzonderlijke veilingen:
- Bottelarij- en distilleerderij veiling – gericht op machines en productietechniek
- Stokerij- en horeca veiling – gericht op machines en horeca locatie Bad Nieuweschans
- Bedrijfsinventaris – meubilair, magazijninventaris en transportmiddelen
- Verzamel- & musea objecten – bijzondere stukken met verzamel- en presentatiewaarde
'Je merkt aan alles dat dit niet zomaar een veiling is. Hooghoudt hoort bij Groningen en in deze veilingen zit heel veel geschiedenis verstopt. Mooi dat liefhebbers, ondernemers én erfgoedmensen nu de kans krijgen om daar een tastbaar stukje van mee te nemen, ' aldus operationeel projectleider Robert Dinkela.
Locatie-bezoek
Vrijdag 20 februari 2026 van 09:00 tot 16:00 uur is het officiële uitzwaaimoment en kunnen mensen komen kijken op de locatie, ook als je niet van plan bent iets te kopen. Voor de distilleerderij-machines is er een apart kijkmoment op donderdag 19 februari 2026. Dit kijkmoment is bedoeld voor mensen die concreet geïnteresseerd zijn om een machine te kopen en zich goed willen oriënteren op de technische staat en details. Praktische informatie en eventuele aanmelding staat bij de machineveiling op de veilingpagina.
Meebieden
Bieden kan online via Onlineveilingmeester.nl. Iedere kavel is voorzien van foto’s en een omschrijving. Na afloop van de veilingen kunnen gewonnen kavels worden opgehaald op het aangegeven afgiftemoment.